İngilizce

İngilizce

Sarmaşık Çocuk Evinde amacımız öğrencilerimize aktif öğrenme modeli ile , İngilizceyi sevdirmek ve bu dili öğrenmeye ilgilerini çekmektir. Her ay konularımızı günlük hayatlarında en çok kullandıkları somut nesnelerden seçmekteyiz. Örneğin; Evimiz, ailemiz, kıyafetlerimiz, yiyeceklerimiz…

Öğrendiklerini günlük hayatlarında kullanarak tekrar etmek isteyecekler ve İngilizceyi duymak ve konuşmak onlara zevkli gelmeye başlayacaktır.

Öğrencilerimize, İngilizceyi günlük hayatlarının içinde duyarak kullanarak ve yaşayarak öğrenme fırsatları yaratmaya çalışmaktayız.

Bunu yaparken oyun merkezli etkinlikler ile öğrencilerimizin dil kullanımına aktif katılımlarını amaçlamaktayız.Öğrencilerin farklı öğrenme şekillerine sahip oldukları göz önünde tutularak görsel ve işitsel araçlar, günlük konuşma çalışmaları, drama çalışmaları, müzik ve hareket bazlı çalışmalar, İnter Aktif Dokunmatik Yazı Tahtası destekli etkinlikler, hikaye kitapları, kuklalar, şarkı ve tekerlemeler kullanılarak farklı yöntem ve öğretim teknikleriyle her öğrenciye ulaşmak hedeflenmiştir.