Akıllı Tahta & Kamera

Akıllı Tahta & Kamera

Kurumumuzda Akıllı Tahta uygulaması 2003 yılından beri aktif olarak devam etmektedir. İşlenen konular İnteraktif cd’ler ile akıllı tahta ortamında çocuklarımıza pekiştirilmektedir. Akıllı Tahta eğitimi çocuklarımızın dikkat sürelerine bağlı olarak her gün düzenli olarak yapılmaktadır.

Akıllı tahtaların sağladığı en büyük avantajlar öğrencilerin ve öğretmenlerin zamanı en verimli şekilde değerlendirmelerine ve derslerin sınıf ortamında interaktif olarak işlenmesine fırsat vermeleridir. Zamanı etkin kullanma adına da akıl tahtaların kazançları çok büyük. Örneğin; Mevsimler konusunu işlerken her cd’de olduğu gibi sevimli bir kahraman çocukları yönlendiriyor. İçeri giren kahramanımız çocuklara çok üşüdüğünü ve acaba hangi mevsimde olduğunu soruyor çocuklar kış mevsimine parmakları ile dokunduklarında kahramanımız kışın içinde gezinmeye başlıyor ve çocuklara hangi kıyafeti giymesi gerektiğini soruyor. Aşağıda verilen kıyafetlerden mevsime uygun olanını çocuklarımız seçiyor ve kahramanımız o kıyafeti üstüne giyiyor buna benzer sorular ile çocuklar mevsimler hakkında her şeyi öğrenebiliyorlar. Aynı şeyler tüm eğitim cd’leri için devam ediyor; Şekiller, renkler, kavramlar, matematik, müzik, İngilizce, Almanca vb. gibi.

Kamera Sistemi

Yeni okula başlayan öğrencilerin ailelerinin en büyük sıkıntıları çocuklarının sınıf ortamında nasıl davrandıklarını, arkadaşları ile nasıl iletişim kurduklarını, yemeklerini nasıl yediklerini sınıflara çocukları ile alınmadıkları için çocuğunun sınıf da ağlayıp ağlamadığını görememeleri ve endişe içinde ofiste beklemeleridir. Kurumumuzda kamera sistemi sayesinde tüm bu endişelerini gidermekte ve çocuklarını takip edebilmektedirler.

Kurumumuz için önemli olan velilerimizin çocuklarımıza bu sistemden bahsetmemeleri izlendiklerinin farkında olmamalarıdır.

Kurumumuza velilerimiz istedikleri zaman haber vermeden gelebilirler ve kameradan çocuklarına bakabilirler. Sarmaşık Çocuk Evi olarak bu konuda tamamen şeffaf bir yapıya sahibiz.