Almanca

Almanca

Erken yaşta yabancı dil,

  • Çocukta özgüven gelişimini sağlar. Farklı dilden konuşan bir insanı anlamak, o kişilerle konuşabilmek, o dilde şarkılar söylemek, filmler izleyebilmek çocuğun özgüveni gelişimi üzerinde çok önemli ve olumlu etki yaratır.
  • Çocuğun beyin gücünü artırmada etkili olur.
  • Yabancı Dil öğrenme sürecinde çocuk yorulmadan ve çok büyük çabalar sarf etmeden, oyunlarla, eğlenerek dil öğrenir.
  • Diğer derslerinde ve sınavlarda daha başarılı olmalarını sağlar. ABD de yapılan araştırmalara göre erken yaşlarda yabancı dil eğitimi almış çocuklar ilerki yaşlarda girdikleri sınavlarda oldukça başarılı olmuşlardır.
  • Çocuğun matematiksel ve bilimsel kabiliyetini geliştirir.
  • Doğru kişilerle ve metodlarla öğretildiği takdirde çocuk ana dili konuşan bir kişinin Gramer hakimiyeti ve aksanına sahip olabilmektedir.
  • Çocuğun okulda tercih edilen yabancı dil derslerinde başarılı olmasına yardım edeceği gibi çocuğun başka dil öğrenmekten de zevk almasını da sağlayacaktır.

almanca1

Önemli nokta çocukları öğrenme konusunda zorlamamaktır. Öğrenmeyi eğlenceli bir hale getirmek.

Sarmaşık Çocuk Evindeki amacımızda bu. Çocuklarımıza aktif öğrenme modeli ile, Almancayı sevdirmek ve bu dili öğrenmeye ilgilerini çekmektir. Her ay konularımızı günlük hayatlarında en çok kullandıkları somut nesnelerden seçmekteyiz. Örneğin; evimiz, ailemiz, kıyafetlerimiz, yiyeceklerimiz… Öğrendiklerini günlük hayatlarında kullanarak tekrar etmek isteyecekler ve Almancayı duymak ve konuşmak onlara zevkli gelmeye başlayacaktır.

Oyun merkezli etkinlikler ile öğrencilerimizin dil kullanımına aktif katılımlarını amaçlamaktayız. Öğrencilerin farklı öğrenme şekillerine sahip oldukları göz önünde tutularak görsel ve işitsel araçlar, günlük konuşma çalışmaları, drama çalışmaları, müzik ve hareket bazlı çalışmalar, bilgisayar destekli etkinlikler, hikaye kitapları, kuklalar, şarkı ve tekerlemeler kullanılarak farklı yöntem ve öğretim teknikleriyle her öğrenciye ulaşmak hedeflenmiştir.